טיפים לבחירת צילינדר לבית/לעסק

עברת לבית חדש? המנעול נתקע? אבדו המפתחות? אתה צריך לבחור צילינדר, טוב ואיכותי עבור דלתות שמאחוריהן נמצא אדם או רכוש היקרים לכם מכל, היא החלטה חשובה. אם כן מה הם הן הקרטריונים לבחירת צילינדר איכותי לבית?

החלפת צילינדר

מי הולך להשתמש בצילינדר? בחירת צילינדר מתאים חייבת בראש ובראשונה להתאים לקהל היעד שלה, כלומר מי הולך להשתמש בצילינדר ברמה היום יומית?!. זאת בשל העובדה שישנם מנעולים מתוחכמים וישנם מנעולים פשוטים לתפעול. לדוגמא: כאשר מדובר בילדים או באוכולוסיה מבוגרת, יש לבחור צילינדר קל לתפעול. מנעול טביעת אצבע זה מאפשר כניסה ויציאה ללא צורך במפתח.חשוב לציין שאוכלוסיה מבוגרת אשר לרוב סובלת מרעידות של הידיים ונטייה לאיבוד מפתחות פתרון זה מהווה הקלה משמעותית עבורם.

איבוד מפתחות ותקלות תיפעוליות– תחלופה של עובדים, מנקה או מטפלת שעזבה וכיוצא בזה הם הסיבה העיקרית להחלפתם של צילינדרים בדלת הכניסה. חשוב לקחת בחשבון את ההתנהגות התיפעולית של המקום ולבחור צילינדר מתאים למצבים עתידניים. כלומר התקנת קודן לדלת, יכול להוות פתרון מצויין, שכן במקרה כזה החלפת קוד יכולה להוות פתרון שאינו כרוך בהוצאה כספית נוספת.

מהי ההגנה הדרושה לכם? אם מדובר בבית מגורים או בבית עסק שיש בהם קופה או כספת. בחירה של מנעול חזק ועמיד בפני פריצה תהיה לרוב יקרה יותר, אך הכרחית ומשתלמת. יתרה מזאת במקרים בהם הבית/עסק מבוטח על ידי חברת ביטוח נדרש קודם כל לפנות לחברת הביטוח ורק אחרי שהיא הציבה את הקרטיריונים המתאימים לפוליסה רק אז מתאימים את המנעול העומד בדרישות הפוליסה.במקרים בהם יש צורך ברמת בטיחות גבוהה יש לקחת בחשבון שימוש בצילינדר של חברת evva חברה אוסטרית המעניקה צילינדרים ברמה גבוהה ובהגנה מושלמת.

חלל מרובה כניסות לעיתים מצריך חשיבה מעמיקה על אופן המיגון של הנכס. לדוגמא להתקין מנעול משוכלל בדלת הכניסה בזמן שבכניסה הצדדית יש מנעול פשוט אינה נכונה.לכן חשוב מאוד בעת התקנת הצילינדר לדלת לקחת בחשבון את כל דרכי הגישה אל הנכס (כולל סורגים). בית מרובה חלל כגון בית עם גינה ענקית אזור השליטה על המרחב הגישה אל הבית מוגבל ודורש חשיבה מונעת כגון: התקנת שער חשמלי בכניסה, אור שנדלק כשמתקרבים לדלת הכניסה. כל האמצעים הללו למעשה הופכים את הפריצה לנכס למסובכת עבור הפורצים.

התקנת מנעול שני בדלת הכניסה"מנעול כספת" מנעול עליון יכולה להיות פתרון מושלם עם מיגון מקסימלי ואינה פוגעת במראה האסתתטי של הדלת. עבור הגנבים פריצה של דלת היא משמעותו הקדשת זמן ורעש, פריצה של שני מנעולים שונים, משמעותו סיכון רב, שכן נדרש זמן רב ורעש העלול לעורר את תשומת לב של השכנים.

צילינדר ושינויי אקלים והשפעתם על בלאי סביר– דירות או עסקים השוכנים בסמיכות לים נוטים להתקע או להתקלקל בשל הצטברות של קרוזיה על המנעולים. יש מנעולים מיוחדים אשר צופו בחומר מיוחד המעניק להם הגנה מושלמת מפני קורוזיה. מנעולים אלו פותחו במיוחד עבור אוניות וספינות וכיום גם למבנים השוכנים בסמיכות לים. כמו כן כאשר בחורף ישנו אפקט ההתכווצות וההתרחבות של של משקופי העץ והחלשות המגעים של המנעולים החשמליים. לכן בעת ההתקנה חשוב להעניק לצילינדר שהותקן את התנאים המתאימים, על מנת למנוע תקלות עונתיות. לדוגמא: גגון מעל מערכת ההפעלה, כדי למנוע הצטברותם של מים על כל מערכת ההפעלה, תסייע רבות בהארכת תוכלת חייהם.

לעיתים לקוח נתקל בפעם עם שאלת מיגון ביתו רק לאחר שהתרחשה הפריצה הראשונה, לצערי. חשוב מאוד בעת מעבר לנכס חדש להעריך את מצב הבטחון השרוי באזור בו אתם גרים. כמובן שמיד להחליף את המנעול של הדירה , משום שאתם לא יודעים למי עדין יש עותק של המפתח של הדירה שלכם. חשוב לציין גנב שנכנס אל דירתכם מבלי לקחת כלום, היא תחושה לא נעימה.

אנו מזמינים אתכם לקבלת יעוץ חינם התקשרו 0548374474

, , , , , , ,

© 2016 המנעולן ההולנדי. All Rights Reserved.