ידית בהלה

(PANIC HANDLE) החוק ,מפי הרשויות המקומיות וכיבוי אש, מחייב כל מבנה ציבורי שיותקן בו ידית בהלה על גבי דלתות המילוט.למעשה ידית ידית זו נועדה מוט ארוך לרוחב הדלת המחובר אל מנעול הצילנדר. המנעול מופעל בעת לחיצה על ידית הבהלה והיא מיועדת למקרה חירום של המלטות המונית כגון: שריפה, פיגוע, פינוי חירום ו/או כאשר הנראות בתוך המבנה לקויה.

המנעולן ההולנדי מעניק שירותי התקנה לעסקים פרטיים וממשלתיים ומעניק אישורים מהירים.

ליעוץ חינם התקשרו 0548374474

סוגים של ידית בהלה:

ניתן למצוא סוגים שונים של ידיות בהלה הנבדלות בצורתן ובחומר מהן הן עשויות. כאשר בעל עסק מתקין את ידיות הבהלה במבנה עומדות בפניו שני מנגנוני נעילה אפשריים:
ידית בהלה פוש בר

ידית בהלה פוש בר

ידית בהלה מוט צינור

ידית בהלה מוט צינור


  • ידית בהלה בעלת פוש בר – בעלת צורה מלבנית.רגישות גבוהה למגע. ונחשבת לאסתתטית יותר ומתאימה למקומות בילוי המוניים.
  • ידית בהלה מוט צינורי – ידית בהלה הסטנדרטית נפוצה במשרדים ממשלתיים ומוסדות לימוד.
    ידיות בהלה – מדוע החוק מחייב את התקנתם ?


    (סעיף 3.2.1.21 ג' ) מגדיר את הצורך בידיות בהלה בדלת המילוט, רק בדלת המשמשת ליציאה לקומה בה התפוסה גדולה 100 איש. כמו כן לכל 100 איש יש להתקין ידית אלו בכל אחת מן היציאות. למעשה בעת מצבי פאניקה ידיות קטנות מקשות את היציאה מן המבנה, על כן החוק מחייב את התקנתם של ידית בהלה לכל רוחב הדלת, ובכך מאפשרת פתיחה בעת מגע או דחיפה קלה ויציאה מהירה מן המבנה.

  • ללא התקנתה של ידית בהלה במבנה ציבורי, המשטרה ומכבי אש לא יעניקו לבעל העסק את אישור פתיחת העסק הנדרש על פי חוק, על כן חשוב לא להקל ראש בעת התקנת ידית בהלה וכן להקפיד על התקנתם בידי איש מקצוע מיומן.
  • המנעולן ההולנדי,מעבר למיומנותו המקצועית, שם דגש (בעיקר שמדובר במבנה ציבורי) על דיוק ,כלומר הצד הבטיחותי במקביל לצד האסתתטי,כפי שנהוג בגימור האירופאי.
  • איכות המוצרים בהם אנו משתמשים עברו את האישורים של המכון התקנים הישראלי והאירופאי ובעלי בלאי נמוך, גם במקומות בהם השימוש בידיות הנו יום יומי.
[fbcomments]

© 2016 המנעולן ההולנדי. All Rights Reserved.