החלפת מנעול – עסק למקצוענים

החלפת מנעול, בתוך כל מנעול איכותי מסתתר צילנדר עסוק שמהווה מנגנון פנימי שעובד מאחורי הקלעים, מחזק את הנעילה ומאפשר למנעול לקחת את הקרדיט על אבטחת החלל של השוהים בו. פעולת החלפת מנעול היא פעולה מורכבת שמחייבת היכרות עם צילנדרים שונים וזיהוי נכון של הבעיה.

מהו צילנדר ולמה הוא משמש?

צילנדר הוא מנגנון מכאני פנימי, שמתבצע שעה שאנחנו פותחים או סוגרים דלת. בכל צילנדר מתקיים שילוב יחודי של זיזים שתואמים את מבנה המפתח, כאשר הוא עשוי בדרך כלל משני גלילי מתכת משולבים אחד בשני. כאשר נכנס המפתח לדלת הצילנדר "מבצע מבצע זיהוי" המאפשר או אוסר את פתיחת הדלת. סיבוב של המפתח במנעול גורם לתזוזה של זיזי נעילה במנעול. במידה ונכנס אל תוך המנעול מפתח שאינו תואם, הפין הפנימי בתוך הצילנדר המצמיד את המנעול אל החלק החיצוני, לא ייתן למפתח להסתובב וימנע את תזוזת המפתח וכך יחסום כניסה ויציאה. קיים מגוון עצום של צילנדרים באיכויות משתנות, העשויים מטיב משתנה של חומרים, גדלים ופרזול ומאפשרים טווח רחב של אפשרויות הגנה ואבטחה. כל אדם, שמעוניין לבצע החלפת מנעול יכול לשדרג את רמת הבטחון על ידי החלפת המנעול לאיכותי יותר, בהתאם להמלצותיו של מנעולן מקצועי.

מתי צריך להחליף מנעול?

החלפת המנעול מתבצעת כאשר מתרחש קלקול של הצילנדר, בלאי שלו עקב הצטברות אבק או ליכלוך המתבטאת בקושי בפתיחת וסגירת הדלת והתקעות המפתח במנעול. במקרים אלו החלפת המנעול הנה הכרחית למען ההתנהלות השגרתית של הבית או העסק. לצערי, מרבית לקוחותי פונים אלינו רק כאשר ישנה תקלה שגרתית או רק אחרי שכבר פרצו לביתיהם. חשוב לדעת שכאשר עברתם לנכס חדש, חשוב וכדאי להחליף את הצילנדר, טרם העברת רכושכם, משום שאתם לא יודעים מי החזיק במפתח לדירתכם לפניכם. חמור מזאת גם כשמדובר בדירה חדשה מקבלן, בשל העובדה שלפני שעברתם לנכס, מספר רב של בעלי מקצוע החזיקו במפתח לדירתכם. על כן חשוב וכדאי מיד להתקשר למנעולן ולהחליף את הצילנדר לדירתכם!.

איך מתבצעת החלפת מנעול?

  1. מנעולן מקצועי יבצע תהליך של אבחון התקלה, האם מדובר בתקלה בצילנדר או במנגנון הדלת. למעשה הצילנדר יושב בתוך מערכת מנגנון, לעיתים תקלה בצילנדר יכולה לנובע מהמנגנון תקול ולא מהצילנדר.

  2. לאחר אבחון התקלה על המנעולן להציג ללקוח את סוגי הצילנדרים המתאימים לנכס המדובר. חשוב מאוד לדעת שישנם סוגים רבים של צילנדרים בטווח מחירים רחב מאוד ובטווח מדרג בטחון משתנה. לקוח שרוצה לתת לביתו את המיגון המירבי חייב לדעת שמוצרים איכותיים עולים מחיר גבוהה, אך אמינותם לאורך זמן מבטיחה בלאי נמוך ובטחון לרכוש.

    בסיום החלפת הצילנדר, מנעולן מקצועי יעניק ללקוח אחריות על הצילנדר בטווח של שלושה חודשיים עד שנה (תלוי בסוג הצילנדר שהותקן בנכס). למעשה זוהי תעודת האחריות למקצועיות של המנעולן ולאמינותו. מנעולן שיסרב לתת תעודת אחריות לצילנדר שהותקן למעשה מעיד על טיב איכותו של הצילנדר ועבודתו המקצועיות.

© 2016 המנעולן ההולנדי. All Rights Reserved.